Historické fotografie převážně z doby do roku 1918 z mnoha zemí a různých žánrů. Většina pochází z originálů Sbírky Scheufler, která má na 30 000 snímků a postupně se digitalizuje. Data nebo digitální tisky možno objednat e-mailem.

Snímky v elektronické podobě poskytujeme pouze firemním klientům a institucím na základě objednávky s fakturačními údaji, u větších souborů - a pokud nejde o jednorázové užití - na základě licenční smlouvy. 

Při poptávce fotografií uveďte prosím následující údaje: předpokládanou velikost snímků v tisku (buď jako formát A4, A3, atd. nebo velikost delší strany v centimetrech), rozlišení (počet obrazových bodů na palec - dpi), pro jaký účel hodláte snímek/-ky užít (kalendář, výstava, výzdoba interiéru, otištění v knize, časopise, ...), termín dodání. Urychlíte tím vyřízení vaší objednávky.

Snímky zdarma neposkytujeme ani pro tzv. nekomerční účely. Děkujeme za pochopení.

Klementinum

Klementinum Jaroslava Brunera-Dvořáka 1932 a 1934

Klementinum bylo vybudované jako největší jezuitská kolej v Čechách. Slavnostní položení základního kamene se symbolicky konalo na svátek Neposkvrněného početí Panny Marie 8. prosince 1653. Na budování areálu se pak podílelo několik generací umělců všech oborů. Po opuštění Klementina jezuity byly knihovní sbírky prohlášeny císařovnou Marií Terezií za veřejnou c. k. Univerzitní knihovnu. Po celé 18. a 19. stolení v komplexu nedošlo k žádným významnějším stavebním zásahům. Po převzetí správy nad knihovnou nově vzniklou  Republikou československou prováděl v letech 1924 - 1936 architekt Ladislav Machoň v Klementinu rozsáhlé úpravy pro potřeby národní, univerzitní a technické knihovny. V roce 1932 a 1934, podle datace na negativech, realizoval fotodokumentaci nově budovaných prostor fotograf Jaroslav Bruner-Dvořák. V několika případech vytvořil fotograficky excelentní a dokumentačně velmi cenné záběry. Soubor negativů formátu 13 x 18 a 18 x 24 cm v počtu 53 ks je uložen ve Sbírce Scheufler.

Náměty abecedně