Historické fotografie převážně z doby do roku 1918 z mnoha zemí a různých žánrů. Většina pochází z originálů Sbírky Scheufler, která má na 30 000 snímků a postupně se digitalizuje. Data nebo digitální tisky možno objednat e-mailem.

Snímky v elektronické podobě poskytujeme pouze firemním klientům a institucím na základě objednávky s fakturačními údaji, u větších souborů - a pokud nejde o jednorázové užití - na základě licenční smlouvy. 

Při poptávce fotografií uveďte prosím následující údaje: předpokládanou velikost snímků v tisku (buď jako formát A4, A3, atd. nebo velikost delší strany v centimetrech), rozlišení (počet obrazových bodů na palec - dpi), pro jaký účel hodláte snímek/-ky užít (kalendář, výstava, výzdoba interiéru, otištění v knize, časopise, ...), termín dodání. Urychlíte tím vyřízení vaší objednávky.

Snímky zdarma neposkytujeme ani pro tzv. nekomerční účely. Děkujeme za pochopení.

Lidé z Polska kolem 1870

Fotografování  takzvaných typů náleželo k oblíbeným tématům významných fotografů. Důležité místo  v galeriích typů měly zejména etnologické motivy. Lidé v krojích se až do konce 19. století fotografovali většinou v ateliérech.

Snímky formátu vizitky jsou signované ,,J. Krieger, Krakow'. Ignacy Krieger (1817-1889) byl nejvýznačnějším fotografem v Krakově vizitkové éry. Jeho syn  Natan Krieger (1841-1903) byl rovněž tamním významným fotografem. Krakov byl v té době stejně jako české země součástí Rakousko-Uherska.

Originály jsou uloženy ve Sbírce Scheufler. Užití těchto snímků včetně stažení je možné jen po souhlasu majitele.

Uvítám zpřesnění popisek. Děkuji.

J. Krieger: rabín, kolem 1870. Vizitka. J. Krieger: rabín, kolem 1870. Vizitka.

Náměty abecedně