Historické fotografie převážně z doby do roku 1918 z mnoha zemí a různých žánrů. Většina pochází z originálů Sbírky Scheufler, která má na 30 000 snímků a postupně se digitalizuje. Data nebo digitální tisky možno objednat e-mailem.

Snímky v elektronické podobě poskytujeme pouze firemním klientům a institucím na základě objednávky s fakturačními údaji, u větších souborů - a pokud nejde o jednorázové užití - na základě licenční smlouvy. 

Při poptávce fotografií uveďte prosím následující údaje: předpokládanou velikost snímků v tisku (buď jako formát A4, A3, atd. nebo velikost delší strany v centimetrech), rozlišení (počet obrazových bodů na palec - dpi), pro jaký účel hodláte snímek/-ky užít (kalendář, výstava, výzdoba interiéru, otištění v knize, časopise, ...), termín dodání. Urychlíte tím vyřízení vaší objednávky.

Snímky zdarma neposkytujeme ani pro tzv. nekomerční účely. Děkujeme za pochopení.

Marienbad a František Fridrich

František Fridrich, jehož  fotografie se prodávaly po celém světě, měl  největší úspěch se snímky Prahy a lázeňských měst.  Vedle Ernsta Pflanze patří  k nejstarším mariánskolázeňským fotografům. Zvlášť vřelý vztah měl Fridrich k lázním Teplice, kde po pobytu v USA fotografoval již v červnu 1860. Patrně již před 1865 si otevřel obchod se snímky v Karlových Varech. Jeho nejstarší snímky z Mariánských Lázní pocházejí z doby okolo 1867. I v Mariánských Lázních měl asi svůj obchod se snímky, ale ten se archivními prameny zatím nepodařilo doložit. Je ovšem vyjmenován mezi Fridrichovými filiálkami v katalogu německých vydavatelů, vydaném kolem 1883. Do Mariánských Lázní každopádně zajižděl několikrát, protože se dochovaly jím signované snímky stejného místa v různých architektonických proměnách.
  Vedle stereosnímků se nejvíce Fridrichových záběrů z Mariánských Lázní dochovalo na vizitkách, vzácněji na kabinetkách a větších formátech. Série z Mariánských Lázní má název Marienbad und Umgebung a podle zmíněného katalogu německých vydavatelů má nejvyšší pořadové číslo 119. Fyzicky je ovšem doloženo nejvyšší číslo 128 a dále záběry čísly neoznačené.  Pod jedním číslem záběru se také v některých případech skrývá i několik variant snímku. Viz publikace Mariánské Lázně Františka Fridricha.

F. Fridrich: Mariánské Lázně, katolický kostel, presbyterium, okolo 1875 F. Fridrich: Mariánské Lázně, katolický kostel, presbyterium, okolo 1875

Náměty abecedně