Historické fotografie převážně z doby do roku 1918 z mnoha zemí a různých žánrů. Většina pochází z originálů Sbírky Scheufler, která má na 30 000 snímků a postupně se digitalizuje. Data nebo digitální tisky možno objednat e-mailem.

Snímky v elektronické podobě poskytujeme pouze firemním klientům a institucím na základě objednávky s fakturačními údaji, u větších souborů - a pokud nejde o jednorázové užití - na základě licenční smlouvy. 

Při poptávce fotografií uveďte prosím následující údaje: předpokládanou velikost snímků v tisku (buď jako formát A4, A3, atd. nebo velikost delší strany v centimetrech), rozlišení (počet obrazových bodů na palec - dpi), pro jaký účel hodláte snímek/-ky užít (kalendář, výstava, výzdoba interiéru, otištění v knize, časopise, ...), termín dodání. Urychlíte tím vyřízení vaší objednávky.

Snímky zdarma neposkytujeme ani pro tzv. nekomerční účely. Děkujeme za pochopení.

Traubova vila

Vila Edmunda Trauba v ulici Pod hradbami ve Střešovicích se po dostavbě prý dokonce označila jako "krabice na doutníky", ač jí postavil významný berlínský architekt Bruno Paul. Na komplikovaném svazčitém terénu vzniklo nádherné dílo, jehož velkoryst skvěle dokumentují fotografie Jaroslava Brunera-Dvořáka. Toho stavebník - židovský majitel továrny v Podbabě vyzval k dokumentaci dokonce dvakrát, krátce po dokončení roku 1930 a poté o dva roky později. Bruner-Dvořák pořídil na skleněné negativy formátu 18 x 24 cm obsáhlou  dokumentaci exteriérů i interiérů, která je kvalitním dokladem nejen architektury, ale i soudobého životního stylu. O významu stavby a její současnosti zde.

Originály dobových snímků pocházejí ze Sbírky Scheufler. Jakékoliv jejich užití, včetně stažení, je možné jen po souhlasu majitele a uvedení zdroje.

Jaroslav Bruner-Dvořák, Vila Edmunda Trauba, 1930 a 1932 Jaroslav Bruner-Dvořák, Vila Edmunda Trauba, 1930 a 1932

Náměty abecedně