Základní data  vybraných fotografů a fotografek působících  v českých zemích do roku 1918. Kromě Pavla Scheuflera se na některých medailoncích podíleli další autoři.

Ulrich, Gustav

1860 Rejhotice - 1932 Rejhotice.
Fotoamatér, majitel bělírny
Pocházel z rodiny Friedricha Karla Ulricha, majitele bělírny v Rejhoticích pod Pradědem v údolí Desné. Otec mu zemřel, když mu bylo 17. V 21 bělírnu převzal i s několika zaměstnanci a celým zemědělským zázemím. Několikrát ji modernizoval a hospodářsky úspěšně vedl. Od záliby v kreslení a malování kol 1900 přešel -možná v souvislosti s narozením dětí - ke koníčku fotografování. Fotoaparátem glosoval život své rodiny, krajinu, práci v bělírně, vzácně fotografoval na svých cestách. Pracoval se snímky v temné komoře, také experimentoval s fotomontáží i s rentgenogramy. Na jeho pozůstalost se náhodně přišlo v r. 2000 v Odrách a zásluhou Zdenka Mateiciuca se podařilo vypátrat tvůrce snímků i jeho životní osudy.
Odkaz: Zdenek Mateiciuc,Pavel Scheufler: Altvaterland. Gustav Ulrich-fotograf z Rejhotic před 100 lety. Kant a Gerlich Odry, Praha 2002

Ulrich, Gustav Ulrich, Gustav - Chalupy v Přemyslově (Primiswald), kolem 1908

Fotografové od písmene

U

  • Ulrich, Gustav